Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Zajrzyj tu, jeśli szukasz więcej informacji o tym, co to jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji płatności masowych. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja mass collect jest właściwie niezwykle prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie działanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty lub tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie na eliminację potencjalnych błędów nieraz przydarzających w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się korzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępne we wszystkich bankach (mają ją m.in. mBank i PM Bank) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie wystawia poniżej 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]