Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz również posiadają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać palenia papierosów, bardzo ciepłych potraw oraz alkoholu. Istotne jest też stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają opuchliznę oraz ból.

Implantologia – jak znaleźć lekarza

Implantologia wywiera duży wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak ważne okazuje się to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na istotne informacje.