Jakimi problemami zębów zajmuje się chirurg dentystyczny?

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej można wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku konieczności wykonania sztucznych zębów czy mostów, uszkodzonych kości, znacznych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle bądź nowotwory. Które techniki są zatem stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest z pewnością to, aby stosował on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma także nastrój w gabinecie i podejście dentysty do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.