Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

catering świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się głównie z bliskimi, jednakże spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. W wielu przypadkach załoga firmy aranżuje je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie przygotowane dania, jednak w większych przedsiębiorstwach ten schemat działania często nie jest wydajny. Żeby więc pomóc sobie przy organizacji firmowych obiadów wigilijnych, tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co można postawić na wigilijny stół?

Bez wątpienia na wigilijnym stole musi zostać postawionych jak najwięcej polskich świątecznych potraw. To głównie dania rybne, jak chrupki filet z łososia czy też karpia, jak również staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Na talerzach nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które najczęściej serwowane są wraz z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej czy śledzia po kaszubsku. Warto również zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy lekki sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z pracownikami

Za organizację bożonarodzeniowego obiadu w firmie należy wziąć się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć dzień wydarzenia i porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej obliczyć przypuszczalną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie odpowiednią liczbę porcji. Warto omówić z załogą menu i wspólnie dobrać te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w wypiekach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają produktów odzwierzęcych. Dla takich pracowników należy zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, lecz nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]