Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie czyszczenie malware WordPress.

WordPress okazał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron i sklepów internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony malware, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Witryna internetowa rozsyła spam? Logowanie jest niemożliwe? Teksty na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? To zaledwie parę z potencjalnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach konieczne jest ekspresowa reakcja, żeby zlikwidować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć specom od tego typu działań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć też konieczne kroki w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Eliminacja wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, że analogiczny kazus nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy, stąd istotne jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]