Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Nie czekaj! Sprawdź kompleksową ofertę! Druk 3D w najlepszej cenie.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów oraz przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany w technologii DMLS, PolyJet, FDM, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także opcja wykorzystywania filamentów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładne drukowanie 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich ścianek, gładkiej powierzchni, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia dokładność konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]