Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Sprawdź, jak zamówić uszczelnianie okien drewnianych. Zajrzyj tutaj.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie domowników. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]