Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić utylizację starych mebli Kraków? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych powodów. Z reguły przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na poddasze, by nie zajmowały powierzchni domu. Szkopuł jednak w tym, iż po pewnym czasie także w tych pomieszczeniach stają się na tyle ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do dokonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, żeby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble ze strychu, domu oraz piwnicy.

Wywóz starych mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, zużyte panele podłogowe lub ścienne, połamane meble czy fragmenty stolarki okiennej nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym autem. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona także o legalną utylizację zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile będą oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być porzucone na wysypisku lub zostać spalone. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich wedle materiału, z którego zostały wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu nowych szaf, łóżek i regałów.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]