Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Na http://tinyurl.com/yaee2nlf dowiesz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę ds. księgowości na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi właściwie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi część z nas – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy gwarancję, iż skutkiem potencjalnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na stałe. Należy też wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług na ogół zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci zdobyli właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]